Aktivnosti

Riječki športski sveučilišni savez je krovna organizacija koja brine za razvoj sporta na Sveučilištu u Rijeci. U tu svrhu Savez organizira i sudjeluje na sportskim manifestacijama lokalnog, državnog i međunarodnog karaktera te se može pohvaliti brojnim uspjesima svojih predstavnika.

Projekti na lokalnoj razini koje Savez provodi svake godine su:
Unisport ligaUKSUR kupAcademicusStudentski dan sporta te izdavanje Unisport Mag-a.  Također, Savez sudjeluje, kao suorganizator na Studentski dan sporta i Homo si teć. O priredbi državnog karaktera Riječki športski sveučilišni savez svake godine sudjeluje na Sveučilišnom športskom prvenstvu Republike Hrvatske, a ujedno je organizirao Prvenstvo održano u Puli 2006. Najbolji sportaši Saveza već niz godina promoviraju riječko Sveučilište diljem Europe. Savez je 2007. imao priliku, kao prvi u Hrvatskoj, ugostiti jedno sveučilišno sportsko prvenstvo - Prvenstvo u odbojci dok će ove godine biti domaćin Europskog sveučilišnog prvenstva u rukometu.