SŠPRH 2009 Pula

Sveučilišno športsko prvenstvo Republike Hrvatske (SŠPRH),    Pula 2009.

Sveučilišno športsko prvenstvo Republike Hrvatske (SŠPRH) i ove je godine održano u Puli od 15. do 17. svibnja. Sudjelovale su ekipe šest hrvatskih sveučilišta i dva veleučilišta: sveučilišta u Zagrebu, Osijeku, Puli, Zadru, Splitu i Rijeci te veleučilišta u Karlovcu i Vukovaru. Ukupno je sudjelovalo 300 studenata sportaša koji su se, kvalitetom igre i najboljim rezultatima, dokazali na natjecanjima unutar pojedinih sveučilišta i veleučilišta. Tijekom Prvenstva studenti su bili smješteni u hostelu „Pula“, a natjecanja održavala su se u sportskoj dvorani „Mate Parlov“. Svoje su umijeće studenti mogli pokazati u sljedećim sportovima i kategorijama: futsalu (studenti), košarci, (studenti), rukometu (studenti), tenisu (studenti), stolnome tenisu (studenti i studentice), šahu (studenti i studentice). U svakom su se sportu natjecala četiri sveučilišta, koja su na prethodno održanim kvalifikacijama ostvarila najbolje rezultate. Time su uvelike smanjeni troškovi organizacije Prvenstva, ali i veličina natjecanja i broj natjecatelja.

Sveučilište u Rijeci je na dosadašnjim  Prvenstvima ostvarilo mnoge uspjehe. Tako su i ove godine, riječke studentice i studenti, dokazali svoju kvalitetu, i još jednom se našli među prva tri sveučilišta po kvaliteti i uspješnosti.

Sveučilišno športsko prvenstvo Repubike Hrvatske zatvoreno je svečanom podjelom medalja u sportskoj dvorani „Mate Parlov“ i uručenjem nagrada najboljim sportašima i sportašicama.

Poredak po broju osvojenih medalja:

1.    Sveučilište u Zagrebu (8)

2.    Sveučilite u Rijeci (5)

3.    Sveučilište u Osijeku (5)

4.    Sveučilište u Splitu (3)

5.    Sveučilište u Puli (2)

6.    Sveučilište u Zadru (1)

Održano je i natjecanje u odbojci (studentice i studenti) i ulazi u ukupan broj sportova odigranih na razini Hrvatske. Zbog malog broja prijavljenih, odbojkaške utakmice su odigrane prije Prvenstva održanog u Puli. Odbojka je odigrana od 14. do 16.travnja 2009.g., u Zagrebu, u sportskom domu „Martinovka“ i odbojkaškom domu „Bojan Stranić“. Smještaj studenata bio je organiziran u omladinskom hostelu „Zagreb“. Sudjelovalo je XX studenata sportaša sa pet sveučilišta: Sveučilište u Zagrebu, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Osijeku, Sveučilište u Zadru i Sveučilište u Dubrovniku.

Rezultati  SŠPRH:

Šah(M)