Atletika

ATLETIKA

Drage studentice i studenti, po prvi puta kraljica svih sportova u organizaciji Riječkog športskog sveučilišnog saveza okupiti će brojne natjecatelje u trkačkim, bacačkim i skakačkim disciplinama. Danas su u olimpijskom  programu zastupljene 24 discipline za muškarce i 22 discipline za žene, a dvije discipline u kojima se natječu samo muškarci su 3000 m sa zaprekama i brzo hodanje na 50 km. Tokom travnja i svibnja naše atletičarke i atletičari natjecat će se u 7 disciplina, i to u trčanju (100m, 600m, 800m, štafeta 4x100), skoku u vis i skoku u dalj, te u bacanju kugle. Svoju fizičku snagu, izdržljivost, brzinu i okretnost  iskazat će na stadionu Kantrida, a vi ih podržite glasnim navijanjem sa tribina!