Studentski dan sporta

Prvi puta održan 06. lipnja 2009. godine, istovremeno u tri hrvatska grada - Rijeci, Splitu i Zagrebu, Studentski dan sporta predstavlja cjelodnevnu manifestaciju studenskog sporta, od vrhunskog do rekreativnog. Glavni organizatori su Hrvatski sveučilišni športski savez i Riječki Športski Sveučilišni Savez, a cilj akcije je promocija sporta među studentskom populacijom, kao sastavnog dijela akademskog života kojim se podiže kvaliteta studiranja i življenja. Na Korzu su po prvi put riječke studentice i studenti, njih 200-tinjak, paralelno igrali uličnu košarku i nogomet. Također, svi okupljeni mogli su sudjelovati u organiziranom vježbanju dance aerobika, dok je za podizanje atmosfere među publikom između utakmica bila zadužena plesna skupina "Flame".

Svojevrsni šlag na torti predstavljala je malonogometna utakmica između ekipe Grada, na čelu sa gradonačelnikom Vojkom Obersnelom i  ekipe Sveučilišta, koju je predvodio rektor prof. dr. Pero Lučin. Odmjeravanje nogometnih vještina između predstavnika gradske vlasi i akademske zajednice završilo je uvjerljivom pobjedom Sveučilišta 10:3.

Od 2009. godine Studenski dan sporta redovito će se održavati u okviru godišnjeg kalendara studenskih događanja!