Košarka 2009/10

Ak. g. 2009./10. – Studenti

U muškoj košarkaškoj konkurenciji, natjecalo se devet ekipa. Naši košarkaši pokazali su zavidno znanje u napadačkim, ali i obrambenim potezima. Kroz šest tjedana, trajalo je razigravanje u grupama. Samo su četiri, od devet visokoškolskih ustanova, izborile svoje mjesto u samoj završnici prvenstva. Tako su se u polufinalu borile ekipe tehničara i menadžera, te pravnika i filozofa. Samo finale bilo je krajnje neizvjesno i ekipe su se borile do zadnje sekunde, jer samo ih je jedan koš, dijelio do pobjede. Tako je Tehnički odlučujućim košem u zadnjoj sekundi, osvojio broncu nad Filozofskim fakultetom, sa rezultatom 39:37. U utakmici za 1. mjesto, očito je bilo teže braniti titulu prvaka nego ju osvojiti, pa je tako Pravni fakultet ove godine osvojio srebro, a Fakultet za menandžment u turizmu i ugostiteljstvu zlato.

POREDAK:
1. FMTU